JASNÁ ULICA

PREDANÉ

KDE TO JE?INFORMÁCIE O LOKALITE

Obec Rovinka sa nachádza v juhozápadnej časti Slovenska na Podunajskej rovine (súčasť Podunajskej nížiny), cca. 15 km JV od centra Bratislavy a cca. 12 km SV od centra mesta Šamorín, pozdĺž cesty I. triedy č.63 smer Bratislava – Komárno. Má rozlohu 8,85 km2 a priemerná nadmorská výška obce je 132 m.n.m.

Z hľadiska územnosprávneho členenia patrí obec Rovinka do okresu Senec (SC) a do Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Má 2694 (prihlásených) obyvateľov (stav k 31.12.2012). Ide o vidiecky typ sídla pozdĺž hlavnej dopravnej komunikácie.

Do územia obce čiastočne zasahuje chránená krajinná oblasť (CHKO) Dunajské Luhy, v katastri obce sa nachádza Prírodná rezervácia Topoľové hony. V obci sa nachádza chránený strom – “Novolipnický platan” (platan javorolistý), ktorého vek sa odhaduje na viac ako 200 rokov. Popri obci vedie “stará” protipovodňová hrádza “Hornožitnoostrovná hrádza” patriaca povodiu Dunaja. V katastri obce sa nachádzajú 2 štrkové jazerá – Malé jazero Rovinka (rozloha cca. 10ha) a Veľké jazero Rovinka (60 ha). Popri veľkom štrkovisku vyrástli záhradkárske osady, ktorých majitelia ale i viacerí občania a návštevníci využívajú vody jazera na kúpanie a člnkovanie.

Podunajská rovina, na ktorej leží obec, je najteplejšou a najsuchšou oblasťou Slovenska. Má najviac slnečného svitu a je aj najveternejšou rovinnou oblasťou u nás. Vyznačuje sa krátkymi zimami a priemerný počet dní so snehovou pokrývkou je okolo 35 dní. Celkové priemerné ročné zrážky za posledné desaťročie boli 350 až 500 mm. Letné teploty sú do 35 ºC.

AKO TO BUDE VYZERAŤ?VIZUALIZÁCIE

AKO TO VYZERÁ TERAZ?AKTUÁLNE

O ČO IDE?INFORMÁCIE O PROJEKTE

Dvojdom sa stavia z klasických materiálov betón, tehla 30cm Porotherm P+D, medzi bytmi sú dva rady tehly Porotherm P+D a vzduchová medzera – teda sa byty nebudú navzájom rušiť hlukom. Okenné výplne sú plastové 6 komorové okná s trojsklom, hodnota (U) celého okna je priemerne 0,9, okná sú osadené sklom so zrkadlovou úpravou z vonkajšej strany. Strechu domu tvorí kvalitný väzníkový krov (s úložným priestorom) s francúzskou keramickou škridlou Villa Testa. K vybaveniu bytu patrí aj komín Schiedel s predprípravou na krbovú vložku a vybetonóvané dve terasy. Vykurovanie je zabezpečené elekrickým podlahovým kúrením zn. DEVI so samostatnou reguláciou teploty v každej miestnosti. Každý byt má veľkorysú podlahovú výmeru 114,9 m2 a k tomu prislúchajúcu záhradu o výmere cca 300 m2 (pre detailnejšie informácie o veľkosti jednotlivých pozemkov treba pozrieť pôdorys celej lokality, kde sú rozpísané jednotlivo všetky pozemky).

V každom byte je navrhnutá veľkorysá výmera 114,9 m2:
– pri vchode veľká vstupná hala – zádverie ( 9,8 m2 ), chodba ( 7,7 m2 ), WC ( 1,67 m2 ), veľká kúpelňa ( 9,8 m2 ), veľká obývačka spojená s kuchyňou ( 45,9 m2 ), dve detské izby ( každá 12,3 m2 ), rodičovská spálňa ( 15,4 m2 ), v každej izbe je uvažovaný priestor na vstavanú skriňu

Fasáda domu bude kombinácia bledej béžovej farby s lícovým obkladom – vid aktuálne foto.

Samozrejmosťou je, že v cene sú aj dve parkovacie miesta, chodník do domu, brána, bránička a oplotenie.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0905 797 000 prípadne emailom na: mamzaujem@dobredomy.sk.